FÓRUM PROFESIONÁLŮ    |     KDE NÁS POTKÁTE    |     VZDĚLÁVÁNÍItalDent  /  1 Ortodoncie  /  1.11. AMCOP Funkční aktivátory  /  1.11.03. Aparátky a terapie

Aparátky a terapie

Popis aparátku

Aparátky AMCOP - plně elastický a termoplastický materiál, tvrdosti podle Shorea 51 a 60, nedeformují se. Přizpůsobit a tvarovat aparátek je možné zanořením do horké vody...viz dále

Výrobce:  Micerium S.p.A.

Problematika dysfunkce TMK

Při komplexní problematice TMK dysfunkcí existují specifické indikace.

Výrobce:  Micerium S.p.A.

Terapie

Doporučení, údržba, přehled sortimentu a jakou velikost zvolit.

Výrobce:  Micerium S.p.A.

Terapie dočasného chrupu - aparátky AMCOP

U dětí je prevence prvním krokem léčby a také nástrojem k docílení jejich psychologicko-fyzické pohody. Použití u dočasné dentice, a to již od věku 2,5. To vše bez nutnosti pořizovat otisk, pouze na základě jednoduchého intraorálního měření nebo pomocí voskového otisku pro určení velikosti oblouků.

Výrobce:  Micerium S.p.A.

Terapie I. třídy - aparátky AMCOP

Aktivátory pro první třídu jsou děleny do 4 tvarů souvisejících s tím, který je pro pacienta nejvhodnější. Vhodné pro ústa s dočasným chrupem (mléčné zuby), dále pro smíšený chrup a pro dospělé s kompletním trvalým chrupem.

Výrobce:  Micerium S.p.A.

Terapie II. a III. třídy - aparátky AMCOP

Aktivátory pro druhou a třetí Angleovu třídu. Dva tvary (oranžový a zelený aparátek), jsou děleny do 5 velikostí. Vhodné pro dočasnou, smíšenou a trvalou dentici. Funkční ortopedické a osteopatické působení.

Výrobce:  Micerium S.p.A.

Úpravy aparátku | jak a čím

Aparátek nesmí zranit rty nebo dásně. Stane-li se tak, je nutné provést jednoduché úpravy aparátku. Vhodnost úpravy aparátku je na volbě ošetřujícího ortodontisty. Ten zváží i další případný dyskomfort, jako silný tlak, kontrakce, bolest zubů, úst, krku bolest zad atd. To vše lze snadno odstranit také patřičnou adaptací aparátku.

Výrobce:  Micerium S.p.A.