FÓRUM PROFESIONÁLŮ    |     KDE NÁS POTKÁTE    |     VZDĚLÁVÁNÍItalDent  /  3 Laboratoře

Laboratoře

1. Expandér RAPID

Šrouby pro rychlou palatinální expanzi LEONE pro fixní aparátky - jsou známé více než 50 let po celém světě a s jistotou lze říci, že patří mezi nejlepší patrové expandéry na světě. Expandery serie 0620 jsou špičkové výrobky z nerezové biokompatibilní oceli.

Výrobce:  Leone S.p.A.

2. Expandér RAPID předtvarovaný

Expandér RAPID stejný jako 0620 pro totožná použití se stejnými biomechanickými vlastnostmi, avšak navržen s předtvarovanými rameny pro usnadnění práce technika a pro větší komfort pacienta.

Výrobce:  Leone S.p.A.

3. Expandér RAPID teleskopický

Expander RAPID s teleskopickými vodítky - pro zachování konstantní frikce po celou dobu expanze patra. Perfektně stabilní a malý. Sám se deaktivuje jakmile dosáhne maximálního limitu expanze a tím brání nežádanému přeléčení. 7 mm expander ideální pro velmi úzká patra. Expandéry 10 mm a 12 mm kompaktního designu pro snadné tvarování ramen a dosažení celkově malého rozměru aparátku.

Výrobce:  Leone S.p.A.

4. Expandér RAPID ortogonální

Expandér RAPID s ortogonálními rameny - ideální pro ortopedickou maxilární expanzi. Pro velmi úzká patra se snadnou aktivací. Rozměrově menší, avšak stabilní, komfortní a bezpečný.

Výrobce:  Leone S.p.A.

ACRYL Diamantina - flitry

Diamantové flitry různých barev pro dekoraci ortodontických aparátků z akrylové pryskyřice.

Výrobce:  MDC Dental

ACRYL ORTO profi set

Profesionální set - ortodontická pryskyřice Nic Tone® v prášku na bázi akrylátů a tekutina pro polymeraci. Celkem 20 odstínů barev. V setu navíc diamantové flitry a samolepky. Superjemný prášek umožňuje vynikající doleštění, je stabilní a nesmršťuje se.

Výrobce:  MDC Dental

ACRYL ORTO samopolymerující

Ortodontická samopolymerující pryskyřice Nic Tone® na bázi akrylátů pro výrobu ortodontických a ortopedických aparátků. Tekutiny pro polymeraci. Atraktivní zářivé odstíny - 20 barev, superjemný prášek umožňuje vynikající doleštění, je stabilní a nesmršťuje se. Diamantové flitry pro dětské radostné oči.

Výrobce:  MDC Dental

ACRYL tekutina

Tekutina - monomer - pro polymeraci za tepla nebo samotuhnoucí. Čirá barva, zůzné balení.

Výrobce:  MDC Dental

Alma Denture Gauge

Unikátní systém nástrojů pro protetické práce v laboratoři - usnadní zhodovení zubních náhrad. Systém pro měření Alma Denture Gauge je snadný a lze jej integrovat do jakékoliv techniky otiskování a použít ve spojení s jakýmkoliv typem artikulátoru. Vynikající nástroj pro komunikaci mezi zubařem, zubním technikem a pacientem.

Výrobce:  Astek Innovations

ASA Dental - 5050

NOVINKA ROKU 2019 - vynikající výkon za průměrnou cenu. Jednoduchý, univerzální, stabilní při práci technika jak při 60°, tak i hlavou dolů (u pacientů III. třídy). Anti-rotační systém incizální tyčky. Non-Arcon.

Výrobce:  ASA Dental

ASA Dental - 5050PLUS

NOVINKA ROKU 2019 - jednoduchý, přesný a ergonomický. Je to nejvšestrannější artikulátor, který doplňuje dentální laboratorní přístroje výrobce ASA Dental. Nabízí vlastnosti typu 5050 s výhodou zadní tyčky a nakloněné kontrastní destičky, díky které má technik kontrastnější pohled a snadnější práci, pracuje-li na řezácích, i v případě, pracuje-li bez incizální tyčky. Magnetický upínací systém incizální tyčky. Non-Arcon.

Výrobce:  ASA Dental

B-FORM Chrániče - 1barevné

Jemné jednobarevné folie, dvojvrstvé pro výrobu chráničů zubů pro sportovce. Dostupné ve velikosti 125 x 125 mm, Ø120 mm, Ø125 mm. Tloušťka 4 mm. Balení 12 ks směs barev, nebo jednotlivé barvy.

Výrobce:  Bart Medical, Italy

B-FORM Chrániče - 2barevné

Jemné dvojbarevné folie, dvojvrstvé pro výrobu chráničů zubů pro sportovce. Dostupné ve velikosti 125 x 125 mm, Ø120 mm, Ø125 mm. Tloušťka 4 mm. Balení 12 ks směs barev, nebo jednotlivé kombinace barev.

Výrobce:  Bart Medical, Italy

B-FORM Chrániče - 3barevné

Jemné trojbarevné folie, dvojvrstvé pro výrobu chráničů zubů pro sportovce. Dostupné ve velikosti 125 x 125 mm, kulaté Ø120 a Ø125. Tloušťka 4 mm. Balení 12 ks.

Výrobce:  Bart Medical, Italy

B-FORM Comfort

Částečně automatický model pro tepelné zpracování folií. Pohyb destičky je ovládán automaticky, avšak ohřívací jednotku je nutno ovládat obsluhou. Elegantní přední ovládací panel. Rychlé lisování folií s důrazem na velmi velkou přesnost. Infračervený tepelný senzor. Kompatibilní jak s hranatými (125 x 125 mm), tak i s kulatými (Ø 120, Ø 125) foliemi. Moderní a atraktivní design. Malý, lehký, tichý.

Výrobce:  Bart Medical, Italy

B-FORM Deluxe

Plně automatický přístroj pro tepelné zpracování folií. Barevný LCD intuitivní display. Infračervený tepelný senzor. Kompatibilní jak s hranatými (125 x 125 mm), tak i s kulatými (Ø 120, Ø 125) foliemi. Moderní a atraktivní design. Malý, lehký, tichý.

Výrobce:  Bart Medical, Italy

B-FORM EVA soft

Tepelně tvarovatelné folie z etylenvinylacetátu (EVA), transparentní a měkké. Materiál se velmi snadno modeluje a opracovává. K dispozici folie o rozměrech 125 x 125 mm, Ø120 mm, Ø125 mm a různých tloušťkách. Vhodné pro bělení, fluoridaci, bruxismus atd.

Výrobce:  Bart Medical, Italy

B-FORM GHOST ALIGNER

Nosič pro výrobu sekvenčních rovnátek. GHOST ALIGNER je vyroben ze speciální polyuretanové směsi, transparentní a elastické, která umožňuje vyrobit nosič vyvíjející delikátní sílu, o to více konstantní. To přináší velké výhody pro ortodontistu, neboť rovnátko má vynikající adhezi a tím umožňuje velmi precizní kontrolu nad pohybem zubů.

Výrobce:  Bart Medical, Italy

B-FORM Silent

Model pro ruční ovládání. Elegantní přední ovládací panel. Vakuová pumpa nejnovější generace, výkonná a tichá. Výrobky jsou vyráběné v krátkém čase a s velmi velkou přesností. Infračervený tepelný senzor. Kompatibilní jak s hranatými (125 x 125 mm), tak i s kulatými (Ø 120, Ø 125) foliemi. Moderní a atraktivní design. Malý, lehký, tichý.

Výrobce:  Bart Medical, Italy

B-FORM SPLINT

Velmi tvrdé, vysoce transparentní a elastické tepelně tvarovatelné folie z PET-G polyesteru. Chráněny z obou stran tenkým filmem, vyrobené ze speciální směsi, která zabraňuje tvorbě bublin během tepelného zpracování. Na folii možno aplikovat pryskyřici. K dispozici folie 125x125 mm, Ø120 mm, Ø125 mm.

Výrobce:  Bart Medical, Italy

Diamantová frézka pro fólie

Diamantová fréza vhodná pro opracování tepelně tvarovatelných fólií. Speciální zářezy zabraňují přehřátí fólie.

Výrobce:  Bart Medical, Itálie

Enamel Plus SHINY - Příslušenství laboratoře

Příslušenství lešticího systému pro laboratorní použití

 

Výrobce:  Micerium

Enamel Plus SHINY - SETY laboratoře

Kompletní lešticí systém Enamel Plus Shiny obsahuje všechny potřebné pasty i brusné a lešticí příslušenství, a to jak pro ordinace, tak i pro laboratoře

 

Výrobce:  Micerium

Enamel Plus TEMP - provizoria

Pryskyřice pro zhotovování provizorních náhrad při použití jak v laboratoři, tak i přímou technikou. Dentiny a skloviny v prášcích, modifikátory, separátory, tekutiny...také růžová na dásně

 

Výrobce:  Micerium S.p.A.

Enamel Plus TENDER

Mikrohybridní kompozit, který lze využít jak přímo v ústech, tak v laboratoři s vysoce estetickým dentinovým jádrem, opákní pastou zajišťující jedinečnou adhezi (pro aplikaci na kovový základ). Pro docílení jedinečného estetického vzhledu s vysoce odolným, avšak estetickým základem.

Výrobce:  Micerium

Fréza s pyramidovou špičkou

Tvrdokovová fréza s pyramidovou špičkou používaná pro tvorbu otvorů a ořezávání fólií.

Výrobce:  Bart Medical, Itálie

Kotoučová pilka

Pilka z ušlechtilé oceli vysoké kvality s dlouhým dříkem, ozubená o průměru 10 mm - určená pro řezání a oddělování vylisovaných dlah od modelu. Možno sterilizovat do 188°C. Vhodná do násadce a mikromotoru HP. Rychlost otáček max 10.000 RPM.

Výrobce:  Bart Medical, Itálie

Lešticí kartáčky

Speciální kartáčky z vláken tří hrubostí pro závěrečně doleštění tepelně tvarovatelných fólií. Vhodné do násadce a mikromotoru HP. Maximální rychlost otáček 15.000 RPM. Sortiment dostupný od více dodavatelů.

Výrobce:  ITA.O|Bart|G&H

Leták termofolie a přístroje

Produktové letáky na vybrané skupiny výrobků - pro laboratoře.

Výrobce: 

Nůžky na fólie

Nůžky s rovným nebo zahnutým ostřím, zoubkované - vhodné pro stříhání fólií tepelně tvarovatelných dlah a metalických pásek. Délka 11,5 cm. Vyrobeno v Itálii.

Výrobce:  Bart Medical, Itálie

Ploténkový modelovací vosk

Rogson Wax - ploténkový modelovací vosk různých odstínů růžové barvy pro všechna použití (okluzní a artikulační otisky, nákusné valy skusových šablon, individuální zhotovení otiskovacích lžic apod.). Konzistence Medium, Hard, Soft. Balení 5 liber (2.270 kg) nebo 1/2 libry (227 g).

Výrobce:  MDC Dental

Pryskyřičné disky TEMP

Pro dočasné náhrady frézované - CAD/CAM - dva barevné odstíny (A1 a A3) a dvě tloušťky (15 mm a 20 mm)

Výrobce:  Micerium S.p.A.

Set na úpravu fólií

Startovací set pro opracování tepelně tvarovatelných fólií (broušením, řezáním a doleštěním).

Výrobce:  Bart Medical, Itálie

Skusové valy ve tvaru podkovy

Rogson Wax - anatomické předtvary skusových valů, tři barvy dle zvolené tvrdosti. Pro nejlepší výsledky při pořizování otisků - frontální úsek je hlubší než posteriorní a tím se vyhnete zbytečnému odřezávání a úpravám

Výrobce:  MDC Dental

Špendlíkové spony

Ocelové špendlíkové spony pro snímací i fixní zařízení. Pevná temperovaná ocel udržuje tvar a dobře drží na místě. 3x průměry, balení 100 ks. MDR.

Výrobce:  G&H Orthodontics

Tender Flask - KYVETA A SILIKONY

Kyveta z plexiskla pro tlakovou metodu - rozsáhlé práce (můstky, kombinované náhrady, částečné náhrady, perio-dentální dlahy apod.)

Výrobce:  Micerium

Tender PINK Composite

Světlem tuhnoucí kompozit růžové barvy na modelaci defektů měkkých tkání (gingiv). 4 odstíny barev, 1 opákní pasta na pokrytí konstrukcí a dobarvovací stainy (bílý, modrý, červený - na reprodukci žilek apod.) Vhodný jak v ordinaci, tak i v laboratoři.

Výrobce:  Micerium

TENDER ROCK

Distanční laky na pahýly vhodné jak pro rekonstrukce z keramiky (bezkovové), tak z kompozitu. Distanční ředidlo, vytvrzovač, zvýrazňovač bodů dotyku, separační tekutina, sádra atd.

Výrobce:  Micerium

Track-A

Track-A | Hard (PETG) - váže se s akrylátovými pryskyřicemi. Tvrdé fólie, vysoce transparentní a elastické. Materiál PET-G polyester. K dispozici ø 125 mm.

Výrobce:  Forestadent

Track-B

Track-B | Duální - tvrdá a měkká - tvrdá strana. Tvrdá strana se váže s akrylátovými pryskyřicemi. Transparentní, materiál TPU/PET-G. K dispozici ø 125 mm.

Výrobce:  Forestadent

Track-BLEACH

Track-BLEACH | Měkká fólie na bělení a fluoridaci (EVA). Neváže se s akrylátovými pryskyřicemi. K dispozici ø 125 mm.

Výrobce:  Forestadent

Track-E

Track-E | měkká gumová fólie (EVA). K dispozici ø 125 mm.

Výrobce:  Forestadent

Track-P a Track-P-ci

V sortimentu 2 druhy plně automatických přístrojů - s integrovaným kompresorem se vzdušníkem, nebo s nutností připojení ke kompresoru.

Výrobce:  Forestadent

Track-V

Léty osvědčená kvalita - inovovaný přístroj pro zpracování tepelně tvarovaných folií s vysokou kvalitou zpracování, vestavěná vakuová pumpa. Velmi snadné ovládání, plně digitalizovaný.

Výrobce:  Forestadent

Užitkový vosk v páskách

Užitkový vosk v páskách, červená nebo bílá barva. Vhodný při otiskování, blokaci retenčních oblastí, ochraně oblastí v ortodoncii (zámky, pooperační stavy).

Výrobce:  MDC Dental