FÓRUM PROFESIONÁLŮ    |     KDE NÁS POTKÁTE    |     VZDĚLÁVÁNÍItalDent  /  2 Stomatologie  /  2.02. Enamel Plus HRi

Enamel Plus HRi

1. UE - Univerzální skloviny

HRi univerzální sklovina (Universal Enamel = UE) vykazuje stejný index lomu světla jako přirozená sklovina. Nanáší se v podobné vrstvě jako přirozená sklovina, jen nepatrně tenčí, a to bez viditelných okrajů. Obsahuje 80 % váhových plniv (z toto 12 % nano zirkonium-oxidových částic a 68 % nového typu skleněného plniva s vysokým indexem lomu světla... Refractive Index = lom světla).

 

Výrobce:  Micerium

2. EF - Skloviny Function

HRi sklovina FUNCTION (EF - Enamel Function) je mikrohybridní kompozit - jediná a jedinečná sklovina, která vykazuje mechanické a funkční charakteristiky identické s vlastnostmi zlata a podobné přirozené sklovině. Pro použití do předních i postranních úseků přímou i nepřímou technikou, zvláště pak pro protetické práce. Sklovina díky svým vlastnostem udržuje okluzální rovnováhu v čase.

Výrobce:  Micerium

3. BF - Skloviny Bio Function

HRi sklovina BIO FUNCTION (BF - BioFunction) je mikrohybridní unikátní kompozitní sklovina biokompatibilní se životem. Monomer bez přítomnosti Bis-GMA (neuvolňuje Bisfenol-A = organickou sloučeninu vykazující v lidském těle estrogenní vlastnosti a způsobující zdravotní potíže). Celý systém bez BisGMA (dentiny, bondy, flow, sealant, kompoz. cementy, provizoria Ena Soft a Ena Soft Flow).

Výrobce:  Micerium

4. IM, IWS, IW - intenzivní skloviny

HRi intenzivní sklovinné barvy - jsou ideální pro další charakterizace rekonstrukcí (trhliny, obláčky, skvrnky apod.), systém má 3 druhy bílých odstínů: IM (Intensive Milky) - intenzivní mléčná, IWS (Intensive White Spot) - intenzivní bílé skvrnky, IW (Intensive White) - intenzivní bílá. Dostupné ve stříkačkách i karpulích.

Výrobce:  Micerium

5. OBN, OA - opalescentní skloviny

Opalescentní skloviny slouží k umocnění efektů v incizální, či krčkové oblasti. OBN (Opalescent Blue Natural) opalescentní modrá na incizi, OA (Opalescent Amber) opalescentní jantarová na další efekty, převážně v krčkové oblasti.

Výrobce:  Micerium

BD - Dentiny BioFunction

HRi dentiny Bio Function (BD - Bio Dentine) byly vyvinuty pro doplnění sortimentu Bio Function bez obsahu Bis-GMA (neuvolňují Bisfenol-A). Celý systém je kompletní - skloviny, dentiny, bondy, flow, sealant, kompoz. cementy, provizoria Ena Soft a Ena Soft Flow.

Výrobce:  Micerium

CHF4 - Rainbow Kit

Set obsahující opalescentní, intenzivní barvy a stainy. Pro docílení maximálně možné estetické věrnosti restaurovaných zubů. Set v současné době nedovážíme, všechny komponenty lze zakoupit samostatně.

Výrobce:  Micerium S.p.A.

CHR11 - ÚVODNÍ SET 11 STŘÍKAČEK

Set CHR11 - Enamel Plus HRi - je úvodní set 11 stříkaček á 5 g, který Vám umožní pracovat s celým systémem za zvýhodněnou cenu. Obsahuje 7 dentinů, 3 univerzální skloviny a 1 intenzivní bílou sklovinu IWS (intensive white spot). K setu je dodáván vzorník zdarma. Mini lešticí set CHA za zvýhodněnou cenu k setům .

Výrobce:  Micerium

CHR12 - SET 12 STŘÍKAČEK | BIO FUNCTION

Set CHR12 - Enamel Plus HRi BIO FUNCTION - je kompletní set 12 stříkaček á 5 g, který Vám umožní pracovat s celým systémem BIO FUNCTION za zvýhodněnou cenu. Obsahuje 9 dentinů, 3 univerzální skloviny. K setu je dodáván vzorník zdarma. Mini lešticí set CHA za zvýhodněnou cenu k setům .

Výrobce:  Micerium

CHR15 - KOMPLETNÍ SET 15 STŘÍKAČEK

Set CHR15 - Enamel Plus HRi - je kompletní set 15 stříkaček á 5 g, který Vám umožní pracovat s celým systémem za zvýhodněnou cenu. Obsahuje 9 dentinů, 3 univerzální skloviny a 3 intenzivní bílé skloviny. K setu je dodáván vzorník zdarma, případně volitelná ohřívačka kompozit CHC3. Mini lešticí set CHA za zvýhodněnou cenu k setům .

 

Výrobce:  Micerium

CHR6B - ZKUŠEBNÍ SET 6 STŘÍKAČEK

Set CHR6B - Enamel Plus HRi - je zkušební set 6 stříkaček á 2,5 g, který Vám umožní  seznámit se se systémem Enamel Plus HRi. Stříkačky jsou plněny do 2,5 g. Obsahuje 4 dentiny a 2 univerzální skloviny, stojánek. Mini lešticí set CHA za zvýhodněnou cenu k setům .

Výrobce:  Micerium

CHR6BFD - ZKUŠEBNÍ SET 6 STŘÍKAČEK | BIO FUNCTION

Set CHR6BFD - Enamel Plus HRi BIO FUNCTION - je zkušební set 6 stříkaček á 2,5 g, který Vám umožní  seznámit se se systémem Enamel Plus HRi BIO FUNCTION (neobsahuje BPA). Stříkačky jsou plněny do 2,5 g. Obsahuje 4 dentiny a 2 univerzální skloviny, stojánek. Mini lešticí set CHA za zvýhodněnou cenu k setům .

Výrobce:  Elsodent

CHRBIOK2 - POZNEJTE SORTIMENT BIO

Vše pro biokompatibilní restaurace na dosah ruky - v jednom startovacím setu. Celý systém bez obsahu BisGMA (neuvolňuje Bisfenol-A). NOVINKA.

Výrobce:  Micerium

CR3E - SET SKLOVIN UE

Set CR3E - Enamel Plus HRi - zkušební set 3 sklovin UE (Universal Enamel) á 2,5 g, který Vám umožní  seznámit se s třemi stupni jasu sklovin obsahujících nano částice. Stříkačky jsou plněny do 2,5 g. Set obsahuje UE1, UE2, UE3, baleno v blistru. Mini lešticí set CHA za zvýhodněnou cenu k setům .

Výrobce:  Micerium

CR3FB - SET SKLOVIN BF | BIO FUNCTION

Set CR3BF - Enamel Plus HRi BIO FUNCTION - zkušební set 3 sklovin BF (Bio Function - neobsahuje BPA) á 2,5 g, který Vám umožní  seznámit se s třemi stupni jasu sklovin BIO FUNCTION. Stříkačky jsou plněny do 2,5 g. Set obsahuje BF1, BF2, BF3, baleno v blistru. Mini lešticí set CHA za zvýhodněnou cenu k setům .

Výrobce:  Micerium

CR3FBF - Pedodontic BIO KIT

Startovací se pro použití v pedostomatologii. Nejjasnější typ skloviny Bio Function a nejsvětlejší dentiny. Zdarma k setu pečetidlo také v kvalitě Bio = neobsahuje BisGMA. Set v současné době neprodáváme, komponenty lze zakoupit samostatně.

Výrobce:  Micerium S.p.A.

Doplňky systému HRi & HFO

Doplňkové výrobky - vzorníky barev, stojánky, chromatické tabulky apod.


 

Výrobce:  Micerium S.p.A.

Enamel Plus HRi - Kompletní systém

Enamel Plus HRi je světlem tuhnoucí radioopákní kompozit pro přímé a nepřímé rekonstrukce frontálního a distálního úseku. Splňuje normy ISO 4049:2000. Je to kompletní systém, který lze vzájemně kombinovat, všetranně používat - v ordinaci i v laboratoři. Systém zahrnuje 3 druhy sklovin (UE, EF, BF) a 2 druhy dentinů (UD, BD) a všechny materiály pro restaurace zubů ve frontě a v distálu.

 

Výrobce:  Micerium

Enamel Plus HRi BIO FUNCTION

Mikrohybridní pryskyřice KOMPATIBILNÍ se životem. Unikátní monomer bez přítomnosti Bis-GMA, který uvolňuje Bisfenol-A (BPA), organickou sloučeninu, která vykazuje v lidském těle estrogenní vlastnosti a způsobuje zdravotní potíže. Dostupný celý systém bez BisGMA (skloviny, dentiny, bondy, flow, sealant, kompoz. cementy, provizoria Ena Soft a Ena Soft Flow).

Výrobce:  Micerium S.p.A.

Enamel Plus HRi FUNCTION

Systém Enamel Plus HRi doplňuje mikrohybridní sklovina FUNCTION určená pro přední i postranní rekonstrukce chrupu. Vykazuje mechanické a funkční vlastnosti identické s vlastnostmi zlata a podobné přirozené sklovině, je mimořádně pevná a odolná pro podporu větší žvýkací zátěže. Kompozit dlouhodobě udržuje okluzální rovnováhu v čase - vhodný jak pro přímé, tak i nepřímé rekonstrukce.

Výrobce:  Micerium

Enamel Plus HRi v ordinaci a laboratoři

Pro maximální využití Enamel Plus HRi doporučujeme postupovat technikou anatomické stratifikace (vrstvení) dle Dr. Lorenza Vaniniho. Techniku vrstvení si osvojilo a doporučuje mnoho dalších výrobců kompozitních pryskyřic, avšak "enamel" je zárukou neustálého rozvoje a výzkumů. Absolutní předností je užití systému také v laboratořích a je vynikajícím komunikačním prostředkem ve vztahu zubař - technik.

 

Výrobce:  Micerium

HRi - Flow BIO

Mikrohybridní světlem tuhnoucí fluorescentní flow dentinový kompozit, vysoce naplněný = 77 % hmotnosti. Bez obsahu BisGMA (neobsahuje Bisfenol-A). Vhodný pro výplně všech tříd (výplně hlubokých kavit jako podložka apod.) a pro ortodontické použití (retenční dlahy, attachmenty u foliových dlah apod.).

 

Výrobce:  Micerium

HRi - Flow Stain

Pro dosažení maximální možné věrnosti umělého zubu jeho přírodnímu předobrazu (fisury, praskliny apod.) mohou stomatologové použít také dobarvovací fluorescentní flow kompozit, který je dodáván pod názvem Enamel Plus Stain. V sortimentu celkem 10 barev stainů (včetně transparentního). Použití v ordinacích i v laboratořích.

Výrobce:  Micerium

HRi - Sety karpule

Systém HRi nabízí libovolné velikosti setů karpulí tak, aby splňovaly požadavky kteréhokoliv zubního lékaře. Sety karpulí obvykle nedržíme skladem a jsou pouze na objednání.

Výrobce:  Micerium

UD - Univerzální dentiny

HRi univerzální dentiny (UD - Universal Dentine) jsou mikrohybridy o fluorescenci kalibrované dle přirozeného zubu. Průměrné chroma (zabarvení) přirozených zubů je na úrovni 500 nm. "A" odstíny dle Vita jsou velmi blízké průměrnému chroma přirozených zubů...viz dále

Výrobce:  Micerium