FÓRUM PROFESIONÁLŮ    |     KDE NÁS POTKÁTE    |     VZDĚLÁVÁNÍ


Antivirový šátek nanoSPACE

Antivirový nano šátek nanoSPACE patří do kategorie komunitní nano roušky se všitým nanovlákenným filtrem. Univerzální velikost, nastavitelná gumička a brzdička. Pratelný, s českou nanovlákennou membránou s testovaným záchytem bakterií, virů a dalších submikronových částic 97 - 99,9%. Barva světle šedá, černá, růžová, modrá. SKLADEM.

Šátek patří do kategorie komunitní nano roušky se všitým nanovlákenným filtrem,
stáhněte si
prohlášení.

V dTestu (vydání 12/2020) byla naměřena u šátků nanoSPACE filtrační účinnost FFP2 a bylo potvrzeno, že se nesnižuje účinnost po vyprání.

Účinnost filtrace všité nano membrány je nejméně 97 %, což splňuje požadavky Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví
ze dne 22. 2. 2021 platného s účinností od 25. 2. 2021 do odvolání

Z hygienických důvodů nelze šátky vrátit ani vyměnit.


 • Univerzální velikost - rozměry viz níže
 • Nastavitelná gumička a brzdička
 • Lze prát na 40 °C
 • Nanovlákenná membrána s testovaným záchytem virů, bakterií a dalších submikronových částic 97 - 99,9 %
 • Původ materiálu nano membrány: Pardam Nano4fibers, Roudnice nad Labem
 • Funkční materiál Coolmax, který efektivně odvádí pot
 • Nosní klip podléhá v závislosti na nošení, jeho tvarování a způsobu ošetřování opotřebení, případně zlomení. Nosní klip přitisknout lehce ke kořenu nosu, nelámat!
 • Nanočástice stříbra s antimikrobiálním efektem
 • Nano šátek je vhodný pro alergiky, astmatiky a všechny se sníženou imunitou (chrání před prachem, pylem, smogem, sporami plísní, viry atd.)
 • Není vhodný pro děti do 2,5 let věku - v případě potřeby musí být dítě pod neustálým dohledem zodpovědné dospělé osoby
 • Nová verze "NEW" od prosince 2020 s vyměnitelným nosním klipem

Výrobce produktu i membrány je členem Asociace nanotechnologického průmyslu ČR.

SORTIMENT:

 • NS.77.777:šedý s modrou pavučinou - doprodej skladu, 890 Kč
  NS.77.777A: ŠEDÝ "NEW" s modrou pavučinou a vyměnitelným nosním klipem, 980 Kč

 • NS.77.780: šedý s modrou pavučinou - dětský/drobný obličej, 790,- Kč - ukončen prodej

 • NS.77.778: černý s bílou pavučinou - ukončen prodej
  NS.77.778A: ČERNÝ "NEW" s bílou pavučinou a vyměnitelným nosním klipem, 980 Kč

 • NS.77.779: růžový s červenou pavučinou - ukončen prodej
  NS.77.779
  A: růžový "NEW" s červenou pavučinou a vyměnitelným nosním klipem, 980 Kč

 • NS.77.781: modrý šátek s bílou pavučinou - doprodej skladu, 890 Kč
  NS.77.781A
  : modrý "NEW" s bílou pavučinou a vyměnitelným nosním klipem, 980 Kč

 • NS.1808: vyměnitelný nosní klip, 20 ks, 59,- Kč - na objednání

Rozměry šátku jsou na základě postřehů zákazníků upraveny:
DOSPÉLÝ:
šátek: 32 x 27 cm (původně 25,3 x 24 cm) | filtr: 15 x 21,5 cm (původně 11,5 x 20,5 cm)

DĚTSKÝ/DROBNÝ OBLIČEJ / UKONČEN PRODEJ viz nové typy zde:
šátek: 24 x 25 cm | filtr: 11 x 20 cm (dostupný pouze v barvě světle šedé)

NOSNÍ KLIPY:
balení 20 ks nosních klipů do nových verzí antivirových šátků s vyměnitelným drátkem. Hliníkové nosní klipy jsou opatřeny samolepící páskou, proto je lze použít i pro úpravu roušek s kapsou. Nosní klipy se vsazují do tunýlku šátku, nebo je lze nalepit na jakoukoliv roušku.

Antivirové šátky mají univerzální velikost, jednoduše se přizpůsobí jakémukoliv obličeji pomocí nastavitelné gumičky a brzdičky. Je pratelný a má v sobě českou nano membránu s testovaným záchytem bakterií, virů, pylu a dalších submikronových částic 97 - 99,9 %. Šátek je vyroben z materiálu Coolmax, který dobře odvádí pot, je prodyšný a používá se pro obledčení do extrémního počasí. Prach smog, pyl, spory plísní, viry, infekce ani jiné agresivní látky a polétavé alergeny plující vzduchem se k vám při použití šítku nanoSPACE nedostanou. Je proto vhodný pro alergiky, astmatiky a všechny se sníženou imunitou, kteří se potřebují lépe chránit.

Jak funguje nanovlákenná membrána v Antivirovém nákrčníku nanoSPACE?
Nanovlákno je 1000krát tenčí než lidský vlas a pouhým okem je neviditelné. V České republice jsme experti na nanovlákna a jako první na světě v roce 2004 v Liberci byl vyvinut přístroj na průmyslovou výrobu nanovláken, kterému se říká Nanospider. Nanovlákno lze vyrobit z nejrůznějších organických i anorganických materiálů, používají pro výrobu nejrůznějších filtrů, ale i v kosmetice a zdravotnictví.

Nanovlákenná membrána obsahuje velmi malé otvory, jimiž projde pouze molekula, ale dokáže zachytit bakterie, viry či alergeny. Nanovlákenná membrána od společnosti Pardam/NANO4FIBRES má otestovaný záchyt na částic 0,1-0,3 nm (100-300 nanometrů) účinnost 97-99%. Bakterie se obvykle pohybují ve velikosti 200-1000 nanometrů, viry 20-400 nanometrů. To ale neznamená, že by membrána nedokázala zachytit menší než testované částice. Naopak.

V nanoměřítku do hry totiž přicházejí tzv. atomární síly. Díky těmto silám je nejkritičtější velikost částic pro záchyt na membránách při vzduchové filtraci právě 200-300 nm, ale menší částice se díky atomárním silám zachytávají jednodušeji! 200-300nm částice prochází přes membrány nejsnadněji, proto se běžně testují filtrační materiály právě na tuto velikost. Částice větší a menší než 200 - 300nm se zachycují na vláknech mnohem efektivněji a ulpívají na nich, u malých částic totiž vstupují do hry tzv. Van der Waalsovy síly. Navíc bakterie a viry jsou vždy navázány na další aerosolové či prachové částice, a tím je i větší velikost.

Nanovlákenná membrána se stříbrem
V šátcích je použita nanovlákenná membrána s obsahem stříbrných nanočástic Nanosilver®. Díky použití nanostříbra nemohou mikroorganizmy ve struktuře šátku přežívat a množit se.

Hlavní výhody tunelového šátku nanoSPACE

 • Zachycuje viry, bakterie, prachové, pylové i smogové částice
 • Je vhodný na sport i každodenní nošení
 • Ideální pro alergiky a astmatiky
 • Vysoká prodyšnost a velká účinnost záchytu nebezpečných částic 
 • Skvělá ochrana pro osoby s oslabenou imunitou
 • Nákrčník je určen k opakovanému použití
 • Vyrábí se v univerzální velikosti
 • Je vyroben z české nanovlákenné membrány v Česku

Hodí se nejen při chřipkové či jiné epidemii
Ačkoliv většina lidí nosí šátek v době epidemií či během pylové sezónu, opravdu vhodný je i jako ochrana proti smogu. Znečištěný vzduch je zabiják
. Je známo, že právě smog je příčinou úmrtí až 5,5 milionu lidí ročně. Znečištěný vzduch přináší bolesti hlavy, podráždění kůže, očí, ale při dlouhodobé inhalaci zplodin můžek dojít i k selhání jater, astmatu či rakovině. Šátek je proto vhodné používat

 • Ve smogem postižených oblastech (velká města) - obzvlášť při sportu
 • Během pylové sezóny, pokud trpíte alergiemi a astmatem
 • Při cestování zejména do znečištěných asijských zemí a velkoměst (například Bangkok)
 • Na sport - při běhání, lyžování a jiných sportech, kdy se vaše dýchací cesty plně otevírají a vstřebávají vše z ovzduší
 • V dopravních prostředcích, kde hrozí vysoké riziko přenosu infekcí a virů
 • V dalších situacích, kdy se potřebujete chránit před vnějšími vlivy (rybaření, střelnice, horolezení, jízda na motorce aj.)

Sedne na obličej všech tvarů

Antivirový šátek je multifunkční, a díky drátku v oblasti nosu a gumičce vzadu jej snadno přizpůsobíte jakémukoliv obličeji. Díky velmi prodyšnému materiálu se v něm dobře dýchá a je vhodný i do letních měsíců. 

 • Nastavitelný nosní klip z drátku – šátek lze dobře přizpůsobit obličeji tak, aby viry, alergeny nepronikly dovnitř
 • Speciálně tvarovaný střih – který kryje obličej i krk, a tím vás dokonale chrání
 • Stahovací gumový tkaloun – pomáhá přizpůsobit šátek vaší hlavě
 • Dvoukomorová brzdička  – šátek pevně drží a nepadá
 • Velmi prodyšný – v šátku se pohodlně dýchá i sportuje

Co je COOLMAX®?
Jedná se o materiál, který je vyroben z polyesterových vláken s unikátním průřezem. Vlákno je tvořeno kanálky, které napomáhají rychlejšímu odvodu potu z povrchu těla. Díky těmto kanálkům je pot odváděn na povrch látky, kde se odpařuje. Materiál Coolmax® tedy vlhkost nesaje, ale zajišťuje odpařování.
Z materiálu Coolmax® se vyrábí především funkční spodní prádlo, ponožky, cyklistické dresy. Výrobce ho použil pro výrobu antivirového šátku, aby zvýšil váš komfort v letním počasí či při sportovních aktivitách.

Návod k použití
Před nasazením šátku si vždy důkladně umyjte ruce nebo použijte antibakteriální gel, stejně postupujte i po sundání šátku. Při pandemii doporučujeme střídat 2-3 šátky.

Jak správně nasadit antivirový šátek:


1. Umyjte si ruce vodou a mýdlem nebo použijte dezinfekci2. Srolujte antivirový šátek

                                               


3. Opatrně jej přetáhněte přes hlavu

                             


4. Přitiskněte nosní klip ke kořenu nosu

                   


5. Pomocí vzadu umístěné elastické šňůrky s brzdičkou utáhněte šátek tak, aby vám pevně držel


Jak správně sundat antivirový šátek


1. Uvolněte nosní klip a elastickou šňůrku, opatrně sejměte šátek2. Umyjte si ruce vodou a mýdlem nebo použijte dezinfekci3. Šátek vyperte či sterilizujteUpozornění: Správně nasazený šátek u dospělých lidí nezakrývá uši. Klip nikdy nepřehýbejte napůl, ani při nasazování šátku, ani při jeho údržbě či skladování!


Údržba Antivirového šátku nanoSPACE

Antivirový šátek perte v pracím gelu či prášku bez obsahu chlóru a fosforu. Ideální je jádrové mýdlo. Nedoporučuje se sušení v sušičce, a to ani na nízkou teplotu.
Pokud šátek používáte k ochraně před viry, vždy jej po používání sterilizujte, například pomocí dezinfekce vhodné na nanovlákenné produkty.

Šátek lze prát na 40˚ C, ale abyste udrželi membránu co nejdéle funkční, doporučujeme šátek prát v ruce či v pračce na jemnější cyklus (ideální je program pro ruční praní). Vypraný šátek nechte 12 až 24 hodin uschnout volně pověšený na šňůře nebo na topení. Pokud perete šátek v ruce, postupujte opatrně, abyste nepoškodili nanovlákenný filtr. Nepoužívejte bělidla, změkčovadla nebo jiné agresivní přípravky, šátek nesušte v sušičce a nežehlete. Při dodržení těchto zásad si výrobek zachovává většinu filtrační účinnosti i po několika desítkách pracích cyklů.

Výrobce nano membrány nedoporučuje sterilizaci UVC lampou (germicidní), neboť se jedná o silné oxidační činidlo!

Co nikdy nedělat
Šátek nikdy nepřehýbejte v oblasti drátku na polovinu. Drátek je z hliníku, který může být při extrémní námaze zlomen.


Složení

 • Textilní materiál (pletenina): 100% polyester
 • Filtrační nanovlákenný materiál: 95 % polypropylen a 5 % PA6