FÓRUM PROFESIONÁLŮ    |     KDE NÁS POTKÁTE    |     VZDĚLÁVÁNÍ


Postura a mezioborová spolupráce

Multidisciplinární spolupráce - spolu s dosažením normokluze pomocí elastodontické terapie je také možné korigovat držení těla a v některých případech jsou pro urychlení a zlepšení léčby užitečné dokonce i fyzioterapie nebo osteopatická terapie. Mnohdy je vhodná také spolupráce s logopedem.

Multifunkční, multidimensionální a multidisciplinární ortodoncie.
Díky vzájemné spolupráci víceoborových specialistů mohou aparátky A.M.C.O.P. podat kompletní ortodontickou léčbu.
Vzájemně se tak mohou doplňovat: ortodontista, osteopat, logoped, fyzioterapeut (specialista na posturu).

MALOKLUZE A DRŽENÍ TĚLA

Patologie okluze - tedy malokluze - jsou často příčinou mnoha osteoartikulárních patologií. Ve skutečnosti se říká, že žvýkací svaly jsou součástí takzvaného "posturálního řetězce". Několik studií ukazuje, že II. skeletální třída je často spojena s předsunutým držením hlavy a hyperlordózou krční páteře, zatímco III. třída je většinou spojena se zpětným držením hlavy a hyperlordózou bederní páteře.

Skrze pečlivou analýzu držení těla při jednoduchém klinickém vyšetření až po rentgenové vyšetření pomocí bočního dálkového rentgenového snímku se odhalí korelace mezi malokluzí, významnými posturálními změnami a zančnými rozdíly mezi pravou a levou plantární oporou.

Spolu s dosažením normokluze pomocí elastodontické terapie je také možné korigovat držení těla a v některých případech jsou pro urychlení a zlepšení léčby užitečné dokonce i fyzioterapie nbo osteopatická terapie.

Mluvíme-li o mezioborové spolupráci, pak je mnohdy užitečná také spolupráce s logopedem, specializovaným fyzioterapeutem apod.


Příklady:

Posturální nerovnováha

Převzato z odborného článku publikovaného v Cosmetic & Endo Tribune, Italian Edition, Vol. 1, issue 1/2019. Poprvé zveřejněno v ČR: Stomateam č. 1/2021, Dental Tribune - Czech & Slovak Edition.


WEBINÁŘE - zde naleznete i úvodní hodinový v češtině - ZDARMA

ZAJÍMÁ VÁS LÉČBA A NESTIHLI JSTE DVOUDENNÍ KURZ o celém know-how?
Máme pro vás kompletní záznam s tlumočením do češtiny.
INFORMUJTE SE.