FÓRUM PROFESIONÁLŮ    |     KDE NÁS POTKÁTE    |     VZDĚLÁVÁNÍ


Nano rouška Nano Med.Clean

Vysoce prodyšná nanovlákenná rouška se záchytem virů i bakterií. Efektivita filtrace 99,9 %. Ultrazvukově svařované. Jeden z nejprodyšnějších materiálů na trhu. Certifikováno dle EN 14683+AC, třídy II. Velikost 90 x 175 mm, délka gumičky cca 18 cm. ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK. SKLADEM.


 

Nanovlákenné roušky Nano Med.Clean
certifikováno dle EN 14683+AC, třídy II

ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK

Účinnost filtrace je nejméně 95 %, což splňuje požadavky Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví
ze dne 22. 2. 2021 platného s účinností od 25. 2. 2021 do odvolání
- viz technický list a prohlášení o shodě ke stažení níže

Z hygienických důvodů nelze nano roušky vrátit ani vyměnit.

 • Roušky vyrobené ultrazvukovým svařováním, jsou certifikované jako zdravotnický prostředek
 • Při filtraci nejmenších částic byla u použitého nanomateriálu prokázána filtrační schopnost 99,9 %
 • Roušky jsou jednorázové, s jednoduchým uchycením na gumičky a tvarovatelným proužkem v oblasti nosu.
 • Jsou tenké, jde o jeden z nejrpodyšnějších materiálů na trhu - 200 l/m2/s.
 • Pocházejí od českého výrobce NANO MEDICAL.
 • Balení 50 ks.

Zdravotnická maska s nanovlákennou membránou vzniká u českého výrobce Nano Medical. Nanomateriál nano roušek má efektivitu záchytu 99,9% pro částice o velikosti bakterií a virů. Nano ústenka je vhodná pro všechny, kdo potřebují vyšší stupeň ochrany (zdravotnický personál, chronicky nemocní, rizikové skupiny, alergici a astmatici) nebo jsou nakaženi a potřebují minimalizovat šíření nemoci. Nanovlákenné roušky jsou jednorázové a mají drátek pro vyztužení kolem nosu, který se snadno přizpůsobí jakémukoli tvaru obličeje.

Nanovlákenné roušky NANO MED.CLEAN obsahují nanovlákenný filtr a slouží pro profesionální ochranu před viry a bakteriemi, ale i před smogem a alergeny. Při filtraci nejmenších částic byla u použitého nanomateriálu prokázána filtrační schopnost 99,9 %.

Jak funguje nanovlákenná membrána v rouškách Nano Medical?
Nanovlákno je 1000x tenčí než lidský vlas a pouhým okem je neviditelné. V České republice jsme experti na nanovlákna a jako první na světě byl v roce 2004 v Liberci vyvinut přístroj na průmyslovou výrobu nanovláken.

Z nanovláken se upřede nanovlákenná membrána, kterou si můžeme představit jako velmi hustou síť nebo filtr. Otvory v tomto filtru jsou tak malé, že molekula vzduchu jimi projde, ale bakterie, virus či alergen nikoli.Nanovlákenná membrána má otestovaný záchyt submikronových částic (10-400 nm) a je tedy ideální pro záchyt nejrůznějších bakterií a virů (vir SARS-CoV-2 má udávanou reálnou velikost od 80 do 150 nm).

Roušky Nano Medical chrání uživatele před okolím
Extrémně hustá nanovlákenná membrána zachycuje v současnosti nejčastější a pro lidské zdraví známé biologické hrozby, jako jsou viry, prach, alergeny nebo smog. Jednorázová nanorouška je vyrobená z unikátního nanostrukturovaného filtračního materiálu NANO MED.CLEAN. Zajišťuje účinnou aktivní ochranu dýchacích orgánů především v oblasti záchytu ultra jemných částic o velikostech od 10 do 400 nm (tedy bakterií a virů).

Díky nízkému tlakovému odporu zůstávají roušky perfektně prodyšné a umožňují snadné dýchání. Ergonomie roušky byla navržena tak, aby co nejefektivněji zajistila nejen ochranu před okolním prostředím, ale i perfektní komfort uživatele.

Výhody nano roušky NANO MED.CLEAN:

 • Nízká cena
 • Certifikovaný zdravotnický prostředek
 • Jeden z nejprodyšnějších materiálů na trhu 200 l/m2/s
 • Delší gumičky (cca 18 cm) - neškrtí a snadno upravíte pomocí uzlíků na menší velikost
 • Tvarovatelná v oblasti nosu
 • Ochrana uživatele před okolím
 • Ochrana před COVID-19, chřipkou, ale i bakteriemi a alergeny
 • Vhodná pro alergiky a stmatiky

Potvrzení účinků roušek Nano Medical
Virový a bakteriální záchyt nanovlákenné roušky byl prokázán v laboratoři v Nelson Labs v USA.


Jak dlouho lze nanovlákennou NANO MED.CLEAN roušku nosit?
Nano roušky jsou jednorázové, běžně jie lze nosit až 12 hodin dle prostředí, ve kterém se pohybujete.

Výrobek je deklarován jako jednorázový, avšak v případě nutnosti (např. nedostatek ochranných dýchacích pomůcek při epidemiích či pandemiích) nebo při práci v mikrobiálně silně aktivním prostředí (bakterie, viry) je možno roušku nouzově sterilizovat pomocí dezinfekcí respirátorů a roušek SPREJ 100 ml 70% ethanol. Maximálně však 2-3x.

Ostatní metody nouzové sterilizace nutno řešit s výrobcem. Nedoporučuje se sterilizace párou, žehlení ani praní.

Jaký je rozdíl mezi ústenkou a rouškou?
Jedná se o označení stejného produktu pro ochranu dýchacích cest.

Žádné chemikálie ani toxické látky v rouškách Nano Medical
Nano roušky NANO MED.CLEAN fungují na principu mechanické bariéry. Nejsou zde použity žádné chemické látky.

Roušky Nano Medical vás efektivně ochrání před:

 • smogem
 • alregeny
 • pyly
 • bakteriemi
 • viry
 • plísněmi

Orientační velikost roušky Nano Medical
9 x 17,5 cm ve složeném stavu
14 x 17,5 cm v rozloženém stavu
délka gumičky - cca 18 cm
Rozměry jsou pouze orientační

Údržba roušky NANO MED.CLEAN
Nanorouška je kategorizována jako jednorázový materiál. Její unikátní filtrační vlastnosti jsou zachovány pouze po velmi omezenou dobu v závislosti na prostředí, ve kterém je používána. Při běžném používání totiž u nanoroušky dochází po 12 hodinách k významnému zakoncentrování nebezpečných částic (bakterie, viry atd.) ve speciálním nanovlákenném filtru a v kontaminovaném prostředí je tedy nutno ji často měnit. Samotná nanovlákenná struktura není ošetřena žádnou antimikrobiální úpravou.

Jak sterilizovat roušku Nano Medical?
Nedoporučuje se praní ani žehlení materiálu. Roušku lze sterilizovat lehkým postříkáním ethanolem nebo pomocí vhodné dezinfekce, rouška se ale nesmí promočit a musíte ji poté nechat zcela uschnout. Nanovlákenná membrána v NANO MED. CLEAN je ale velmi tenká, díky tomu je vysoce prodyšná, ale také náchylná k mechanickému poškození. Doporučujeme pro maximálně bezpečnost používat pouze jednorázově a sterilizovat jen v případě, že je nošena na krátkou chvíli (nákup).

Jak nasadit a používat roušku Nano Medical (v souladu s doporučením WHO)?

Nasazení roušky

 • Umyjte si ruce vodou a mýdlem, utřete si ruce jednorázovým ručníkem a použijte dezinfekci.
 • Zkontrolujte neporušení balení roušky, vyjměte roušku z boalu a zkontrolujte neporušenost roušky.
 • Uchopte roušku tak, aby byl ohýbatelný okraj nahoře.
 • Uchopte gumičky do obu rukou a napněte za uši. Vytáhněte roušku co nejvýš na kořen nosu a přetáhněte do požadovaného tvaru.
 • Uchopte spodní okraj roušky a přetáhněte přes ústa a bradu.

Sejmutí roušky

 • Umyjte si ruce vodou a mýdlem, utřete si ruce jednorázovým ručníkem a použijte dehzinfekci. Přední strany roušky se nedotýkejte.
 • Uchopte gumičky do obou rukou a roušku v držení pouze za gumičky sejměte.
 • Vyhoďte roušku do speciálně vyhrazeného odpadu. Umyjte si ruce vodou a mýdlem, utřete jednorázovým  ručníkem a použujte dezinfekci.

Upozornění
Výrobce ani distributor nepřijímá odpovědnot, ať již přímou nebo nepřímou, za škody (včetně ušlého zisku nebo ztráty dobré pověsti) způsobené nesprávnou aplikací či použitím výrobku NANO MED.CLEAN.

O firmě Nano Medical
Nano Medical je dceřiná společnost české firmy Trioly s.r.o. a sídlí v Liberci. Za firmou stojí významná česká nanotechnoložka a spoluautorka desítek patentů a užitných vzorů Marcela Munzarová. Marcela Munzarová se nanotechnologiemi a průmyslovým využitím nanovláken zabývá více než 15 let a stála u zrodu Asociace nanotechnologického průmyslu. Vystudovala Vysokou školu strojní a textilní v Liberci a patří k největším českým osobnostem v oblasti nanovlákenných materiálů.

Nano Medical sídlí v Liberci a má 30 zaměstnanců. Nano Medical je dceřiná společnost české firmy Triola s.r.o. Za firmou stojí významná česká nanotechnoložka a spoluautorka desítek patentů a užitných vzorů Marcela Munzarová. Firmu proslavil především vývoj účinného materiálu AntiMicrobe Web R, který má záchyt 99,9 % virů a bakterií a velmi vysokou prodyšnost.

Marcela Munzarová se nanotechnologiemi a průmyslovým využitím nanovláken zabývá více než 15 let a stála u zrodu Asociace nanotechnologického průmyslu. Vystudovala Vysokou školu strojní a textilní v Liberci a dnes patří k největším českým osobnostem v oblasti nanovlákenných materiálů.

Test bakteriální filtrace (BRE report)
Test virové filtrace
PFE report
Návod k použití
Protokol_azl
Prohlášení výrobce - filtry a roušky odpovídají Nařízení vlády ČR z 1. 3: 2021