FÓRUM PROFESIONÁLŮ    |     KDE NÁS POTKÁTE    |     VZDĚLÁVÁNÍ


NANO++ sprej se stříbrem

Dezinfekční sprej s koloidním stříbrem v 500 ml balení pro efektivní ničení virů. Vhodné k dezinfekci rukou i povrchů. Na objednání.

DEZINFEKČNÍ SPREJ SE STŘÍBREM / NANOLAB

500 ml

na objednání

Dezinfekční sprej s koloidním stříbrem v 500 ml balení pro efektivní ničení virů. Vhodné k dezinfekci rukou i povrchů

 • Efektivně dezinfikuje ruce i předměty
 • Odstraní 99,9 % virů a bakterií
 • Obsahuje nanočástice stříbra a ethanol
 • S vonnou esencí, aby bylo dezinfikování příjemnější

Není vhodné pro těhotné a kojící ženy a pro osoby alergické na stříbro.

Kód: 1677
Cena: 314,- Kč / 500 ml

Jak dlouho vydrží na povrchu COVID-19?
Velmi záleží na typu povrchu, ve vzduchu SARS-CoV-2 přežije tři hodiny ve formě aerosolu, na plastech ale vydrží až 72 hodin (poločas života 6,8) a na nerezové oceli až 48 hodin (poločas života 5,6 hodiny), na dřevě 48 hodin, na mědi 4 hodiny, na skle a papíru 4 dny, na kartonu maximálně 24 hodin.

 • 4 hodiny - měď
 • 24 hodin - karton
 • 48 hodin - nerezová ocel, dřevo (lednička, kliky, klíče, příbor, stoly)
 • 72 hodin - plast (kreditní karty, plastové lahve, potravinové obaly, klávesnice, myš, tlačítka na bankomatech)
 • 96 hodin - papír a sklo (okna, dopisy, magazíny, skleničky)

Kde dezinfekční sprej používat?
Dezinfekce je vhodná do domácností i do kanceláře. Dezinfekcí můžete ošetřovat větší povrchy i drobnější předměty, lze ji používat i na ruce. Při dezinfekci nezapomínejte ani na drobné věci, jako jsou kliky, telefony, teploměr nebo klíče. Dávejte pozor na elektrická a elektronická zařízení, abyste je nezničili, pokud nejsou vodotěsné.

Dezinfekce obsahuje peroxid vodíku
Peroxid vodíku je velmi účinným dezinfekčním prostředkem, a proto se používá k dezinfekci v nemocnicích. Je preferován, protože málokdy způsobuje alergické reakce oproti jiným dezinfekčním látkám. Používá se i v konzervárenském průmyslu k dezinfekci obalů. V dezinfekci od Nanolab je použitý tříprocentní roztok, který je běžně pro dezinfekce používaný.

Výhody Dezinfekčního spreje se stříbrem 500 ml Nanolab

 • Koloidní stříbro - nanočástice stříbra
 • Vonná esence
 • Možné použít na ruce i povrchy

Proč se používají v dezinfekci nanočástice stříbra
Nanočástice stříbra pouhým okem neuvidíte, jsou cca 1 000 000x menší než 1 milimetr. Výhodou koloidního stříbra je, že jeho nanočástice mají pozitivní náboj, to znamená, že se navrzájem odpuzují a jsou tedy v neustálem pohybu. Nanočástice stříbra mají už v koncentraci 10 ppm v+ětší antibakteriální účinky než většina antibiotik. Samotné stříbro se používá už od antického Řecka a Říma pro své antibakteriální účinky. Stříbro je vlastně přírodní antibiotikum.
Dnes se využívá stříbro v podobě nanočástic například v náplastech pro rychlejší hojení ran nebo v oblečení, kde zmírňuje zápach při pocení. Najdeme ho v Antivirovém šátku nanoSPACE, Antivirové roušce nanoSPACE, respirátoru BreaSAFE Anti-covid, ale i v kosmetice, kdy se používá např. při problematické pleti s akné.

Jak používat dezinfekci na ruce
Dezinfekční prostředky aplikujeme vždy na suché ruce.
1. Do dlaně nastříkejte dostatečné množství dezinfekce, aby byly ruce pořádně navlhčeny.
2. Dezinfekční přípravek pečlivě vtírejte po dobu 30 sekund na všechna místa pokožky.
3. Zvýšenou pozornost věnujte konečkům prstů a palcům.
4. Po zaschnutí se ruce dále neoplachují ani neutírají.

Jak použivat dezinfekci na povrchy
Dezinfekční prostředky aplikujeme pokud možno na očištěné povrchy od drobných smítek a nepořádku.
1. Na povrch nastříkejte dostatečné množství dezinfekce.
2. Nechte dezinfekci alespoň 30 vteřin působit.
3. Setřete povrch do sucha nesavým hadříkem nebo nechte zaschnout.

Dezinfekční prostředky vs. sanitizéry
Ačkoliv se tyto názvy často zaměňují, je v nich mírný rozdíl. Sanitiéry jsou určené především pro rychlé sníení počtu mikroorganizmů na bezpečnou úroveň. Běžně se mluví o likvidaci 99,999 % mikroorganiszmů do 30 sekund, ale nemusí být schopné povrch úplně sterilizovat.
Dezinfekční prostředky by měly být teoreticky účinnější, ale v praxi se jejich účinnost pohybuje ve stejném řádu, jako u sanitizérů. Speciální dezinfekční prostředky dokáží mikroorganizmy úplně eliminovat, ale záleží na použití a přesném ředění. Navíc jsou poměrně agresivní. Proto vždy kupujte dezinfekci a sanitizéry určené k tomu, na co je chcete použít. Námi prodávané dezinfekční prostředky a sanitizéry mají doloženou účinnost a detaily naleznete vždy v popisu daného produktu.

Složení Dezinfekčního spreje se stříbrem 500 ml Nanolab
Ethanol (denaturovaný) max. 600 g/kg, peroxid vodíku (3%) 42 mg/kg, nano stříbro 30 ppm, destilovaná voda, vonná esence.

Upozornění
Není vhodné pro těhotné a kojící ženy, dále pro osoby alergické na stříbrno.

O firmě Nanolab
Nanolab patří pod Kiser servis, firmu s dlouholetou historií sídlící v Brně. Funguje od roku 2002, kdy byla založena Radimem Opluštilem a Milanem Gažím. Během 18 let vybudovali velkou českou firmu na likvidaci odpadů, která dnes zaměstnává téměř 50 lidí.
V roce 2020 v době koronavirové využili vlastní analytickou laboratoř a obrovské zázemí a pustili se do vývoje dezinfekčních prostředků pod značkou Nanolab. Nanolab je také hrdým partnerem Kaisermanova nadačního fondu.