FÓRUM PROFESIONÁLŮ    |     KDE NÁS POTKÁTE    |     VZDĚLÁVÁNÍ


1. UE - Univerzální skloviny

HRi univerzální sklovina (Universal Enamel = UE) vykazuje stejný index lomu světla jako přirozená sklovina. Nanáší se v podobné vrstvě jako přirozená sklovina, jen nepatrně tenčí, a to bez viditelných okrajů. Obsahuje 80 % váhových plniv (z toto 12 % nano zirkonium-oxidových částic a 68 % nového typu skleněného plniva s vysokým indexem lomu světla... Refractive Index = lom světla).  

HRi univerzální sklovina = UE (Universal Enamel)

pro výplně v předním i postranním úseku
je součástí systému Enamel Plus HRi

Díky plnivům, optickým a fyzikálním vlastnostem je ideální hlavně do předního úseku.

Pro obdržení kompozitní sklovinné hmoty mající stejné vlastnosti přirozené sloviny, je nutné mít vysoce průsvitnou sklovinu se stejným indexem lomu světla jako přirozená sklovina. Systém nových odstínů univerzálních sklovin je velmi jednoduchý: chybějící sklovinu nahradíte stejnou vrstvou univerzální skloviny. Na incizální hraně, kde není dentin, se sklovina zbarvuje do opalescentní modré, která existuje v přirozené incizální oblasti a přechází do mírně jantarové, pokud je nasvícená z různých stran.

Schopnost měnit barvy, kterou má přirozená sklovina, byla zapracována do ostínů univerzální skloviny. To znamená, že již nemusí být používána složitá technologie restaurace pro docílení iluze fenomenálního jevu zbarvení a neviditelných okrajů. Tento efekt je možné pouze podpořit opalescentní modrou sklovinou (OBN). Při pozorném pozorování přirozených zubů je možné sklovinou odlišit různé úrovně průsvitnosti v závislosti na věku pacienta. Jsou potřeba tři odstíny sklovin: UE1 - nízký jas (starší nebo opotřebené zuby), UE2 - střední jas (přirozené dospělé zuby), UE3 - vysoký jas dětské nebo bělené zuby).

Více informací o celém systému Enamel Plus HRi zde.

REFILL STŘÍKAČKY:

CHRUE1 - Univerzální sklovina UE1 - refill 5 g (starší chrup)

CHRUE2 - Univerzální sklovina UE2 - refill ř g (střední věk)

CHRUE3 - Univerzální sklovina UE3 - refill 5 g (mladý chrup)

Cena: 2.387,- /stříkačka

 

REFILL KARPULE

CHRTUE1 - Univerzální sklovina UE1 - 12 karpulí á 0,3 g

CHRTUE2 - Univerzální sklovina UE2 - 12 karpulí á 0,3 g

CHRTUE3 - Univerzální sklovina UE3 - 12 karpulí á 0,3 g

Cena: 2.387,- Kč