FÓRUM PROFESIONÁLŮ    |     KDE NÁS POTKÁTE    |     VZDĚLÁVÁNÍ


Zeptali jste se...

Chcete začít léčit pomocí AMCOP? Nejste si jisti jaký aparátek zvolit? Potřebujete poradit? Pomůžeme Vám! Na Vaše dotazy rád odpoví mentor a vědecký manažer projektu AMCOP, autor nové ortodontické techniky léčby rostoucích pacientů a dospělých: Elastodontická terapie - dr. Filippo Cardarelli. S ním i tým odborníků výrobce. Některé dotazy jsme pro Vás vybrali už nyní...

Rádi pomůžeme s Vašimi dotazy. Napište nám.

Zatím se můžete podívat níže, na co se někteří již informovali:

  1. Použití tvaru SC, případně rozdíl s TC? Model SC je specifický pro II. třídu, pro posun dolní čelisti a působení na maxilární úrovni.
  2. Podle čeho se dá řídit při posuzování tvaru S a OS? Při výběru aparátku je třeba vzít v úvahu tvary horního a dolního oblouku.
  3. Integral a Basic: pochopila jsem správně, že Integral se používá u supraokluze horních příp. dolních řezáků, kdeždo Basic spíše o skeletální hluboký skus? Integral při transversálních problémech a stěsnání zubů. Basic pro hluboký skus: skeletální deep bite.
  4. DA Blue & Pink. Používat tam, kde ještě nejsou prořezány horní 6. Lze použít i když rostou 6 a horní, případně dolní řezáky? Proč blue a pink? Co dávat na II. tř. Baume, III. tř. Baume, otevřený skus? Případně při problémech s logopedií? Rozdíl mezi DA x DCA a DR x DCR? DA modrý a růžový - je rozdíl pouze v barvě (kluci a holčiky). Používají se pro všechny děti věku 2-3 let a ne starší než 4 roky. Typ DCA a DCR má pouze navíc přidaný "dudlíkový" úchop - navodí pocit šidítka u dítěte, které je zvyklé si při usínání dudlík přidržovat.
  5. Vyjde-li měření mezi vestibul. mes. hrbolky 6+6 mezi uvedené velikosti, dávat větší aparátek, nebo jít o 2 mm níže? Bereme aparátek větší, chceme-li expandovat. V opačném případě se bere menší.
  6. Co když je rotace H6? Nebrat při měření v úvahu nebo si udělat břibližnou rekonstrukci? Rotace molárů a zubních inkluzí není možné řešit, měření se provádí z distálního hrbolku rotované 6.
  7. Udrží mi to místo, je-li předčasná ztráta dětských 5? Ano, jsou velmi efektivní jako držiči místa.
  8. Zvládne TC přenést horní řezáky i je-li méně místa a oblouk je užší? Kolik hodin nosit? TC je ideální pro třetí dentální i skeletální třídu a nosí se jako všechny ostatní: 1 hodinu přes den a všechny noci po dobu 6 měsíců. Potom pouze v noci na dalších cca 10 měsíců.
  9. V případě zkříženého skusu, o kolik lze počítat, že se rozšíří? Kolik hodin nosit? Jaký aparátek doporučujete z nabídky? Na zkřížený skus je dobré použít AMCOP Integral, větší velikosti, můžeme velmi dobře expandovat pokud je pacient ve věku 2-8 let. Jinak je to obtížnější, ale můžeme modifikovat - a to si ukážeme na kurzu v červnu 2022.

 

Neměli jste možnost shlédnout webinář na nové možnosti léčby pomocí AMCOP - poprvé v České republice? Podívejte se...