FÓRUM PROFESIONÁLŮ    |     KDE NÁS POTKÁTE    |     VZDĚLÁVÁNÍ


2. Enamel Plus | zubní pasta

Řada kosmetických přípravků ENA ORAL CARE. Víceúčelová zubní pasta - vyvinuta vědeckým týmem prof. Marisa Roncati - Polytechnická univerzita Marche. Díky velmi nízké abrazivitě (25 RDA) je zubní pasta velmi šetrná nejen k přirozeným zubům (sklovině) a dásním, ale i k estetickým zubním výplním. Posiluje sklovinu a neobsahuje toxické látky.
  • Příjemná příchuť
  • Šetrná k dásním
  • Posiluje sklovinu
  • Znecitlivuje
  • Mírně bělicí funkce
  • Díky své formuli udržuje lesk estetických zubních výplní z kompozitních materiálů
  • Určena k celoročnímu použití

Neobsahuje toxické látky, neobsahuje SLS, pasta jen mírně pění. Díky velmi nízké abrazivitě (25 RDA = tj. Relative Dentine Abrasivity) je zubní pasta velmi šetrná nejen k přirozeným zubům (a tím sklovině), ale i k estetickým rekonstrukcím. Nízká abrazivita brání obrušování zubních tkání. Obnažené krčky jsou při pravidelném používání chráněné. Pasta má mírně znecitlivující vlastnosti = zamezuje celkovému přecitlivění zubů

Pasta obsahuje 0,09 % fluoridu sodného (který podporuje ochranu skloviny a zubních krčků před zubním kazem).

Zubní pasta byla vyvinuta tak, jako EnaWhite 2.0 za přispění prof. Lorenza Vaniniho ve vědeckém týmu prof. Marisa Roncati - Polytechnická univerzita Marche v Itálii (Ancona) na Fakultě lékařství a implantologie, katedra dentální hygieny. Prof. Roncati dále externě vyučuje na univerzitě v Bologni (magisterské studium, tematika dentální hygieny protetiky a postprotetiky na implantátech) vedoucí katedry prof. Roberto Scotti, dále na univerzitě v Římě (magisterské studium aplikace laserové mediciny ve stomatologii) vedoucí katedry prof. Umberto Romeo a dále na univeritě v Parmě (magisterské studium, orální chirurgie a patologie) vedoucí katedry prof. Paolo Vescovi. Je manželkou neméně známého a mezinárodně uznávaného prof. Stefano Parma Benfenati - parodontolog a implantolog, autor mnoha odborných přednesů a publikací.

Použití: pro ústní hygienu - aplikovat na dásně, zuby a jazyk. Chránit před dětmi. Chránit před přímým světlem a teplem. Skladovat při pokojové teplotě. Minimální doba použitelnosti 5 let. Pasta pro externí použití, nepolykat!
Není vhodná pro děti do 3 let. Děti do 6 let včetně: čistit zuby pod dohledem dospělého. Použijte množství o velikosti zrnka hrachu, abyste omezili spolknutí pasty na minimum.

Složení zubní pasty zde
Bezpečnostní listy zde

ECEPB - Zubní pasta 75 ml, cena: 189,- Kč (doporučená maloobchodní cena)
UPOZORNÉNÍ - velkoobchodní ceny pro zubní lékaře aj. profesionální použití - na vyžádání

Balení v praktickém stojanu á 24 ks pasty v krabičce (stojan zdarma) - velkoobchodní cena na vyžádání

Ostatní typy stojanů se zubní pastou do prostor Vaši ordinace, recepce, lékárny: info leták
Jejich ceny najdete v samostatném detailu.

Uchovejte si zdravé zuby a zdravé dásně po celý život
Zubní pasta Enamel Plus je výrazným doplňkem péče o ústní hygienu. Ve spojení se správnou volbou zubního kartáčku a ostatních pomůcek ústní a mezizubní hygieny zabráníte zánětům dásní a vzniku zubního kazu a záněty dásní vyléčíte. Je však také nezbytné naučit se správnou techniku čištění zubů. Navštivte proto dentálního odborníka - nácvik vás bude motivovat, výsledky se brzy dostaví a zamezíte tak možným závažným zdravotním problémům, ke kterým může vést nesprávné čištění zubního povlaku (plaku).

Nedostatečné mechanické odstranění zubního plaku vede k tvorbě škodlivých bakteriální povlaků. Výsledkem bývá zubní kaz a záněty dásní. Zánětlivá ložiska dásní s postupem času (po mnoha letech), podle názoru zubolékařských odborníků, vedou často ke vzniku parodontózy. Bakterie, které se v zánětlivých ložiskách tvoří, se uvolňují do krevního oběhu a mohou být iniciátory srdečního infarktu a mrtvice i dalších zdravotních komplikací.

Krvácení dásní je známkou zánětu dásní. Žádná pasta sama o sobě záněty dásní nevyléčí - přesto, že mnohé reklamy kolem nás tak praví. Pouze ve spojení se správnou technikou čištění a se správným čištěním mezizubí pomocí mezizubních kartáčků záněty vyléčíte a zabráníte jim. Zástava krvácení je známkou hojení a bude pro vás jistou motivací.

Zubní pasta Enamel Plus zajistí, že vaše zuby budou ošetřeny tím nejšetrnějším způsobem. Pasty o vysoké abrazivitě zubům škodí - informujte se na abrazivitu vámi používané zubní pasty, neboť ta obvykle nebývá uváděna na jejich obalech. Evropská unie nedoporučuje používání zubních past s abrazivitou více než 100 RDA. Ideální pasty jsou takové, které mají abrazivitu do 35 RDA (Relative Dentine Abrasivity = index abrazivity).