FÓRUM PROFESIONÁLŮ    |     KDE NÁS POTKÁTE    |     VZDĚLÁVÁNÍ


Antivirová rouška nanoSPACE

Antivirová rouška s nanovlákennou membránou značky nanoSPACE o větší velikosti (94 x 215 mm) s lepicím proužkem, snadno se přizpůsobí každému obličeji, zůstává stále dobře prodyšná a příjemně se s ní dýchá. Při výrobě je použita česká nanovlákenná membrána s testovaným záchytem bakterií, virů a dalších submikronových částic 97 - 99,9% rovnající se záchytu na nejvyšší úrovni respirátorů. SKLADEM.

Nanovlákenná membrána použitá v ústence firmy nanoSPACE je tvořena nanovlákny a je vyrobená v české republice výrobcem respirátorů třídy FFP3. Rouška je s přísadou aktivního stříbra nanosilver® a tím spolehlivě likviduje mikroorganizmy. Díky tomu dokáže zadržovat nejmenší nebezpečné částice bez chemického ošetření (bakterie, viry či alergeny). Nanovlákenné roušky jsou jednorázové a mají adhezivní proužek na kořen nosu, který se snadno přizpůsobí jakémukoliv tvaru obličeje a dobře těsní (žádné rosení vlastních dioptrických brýlí).

Použitím nanotkaniny zůstává nano ústenka ale stále dobře prodyšná a příjemně se s ní dýchá.


Schopnost záchytu submikronových částic je u použité nanovlákenné membrány 97 - 99,9 % = rovnající se záchytu na nejvyšší úrovni respirátorů.

Výrobci produktu i membrány jsou členy Asociace nanotechnologického průmyslu ČR.

Kód: NS.0 - balení 10 ks, 980,- Kč
Rozměry: 215 mm  X 94 mm, elastické úvazky za hlavou, lepicí proužek

Jak funguje nanovlákenná membrána v Antivirové ústence nanoSPACE?

Nanovlákno je 1000krát tenčí než lidský vlas a pouhým okem je neviditelné. V České republice jsme experti na nanovlákna a jako první na světě v roce 2004 v Liberci byl vyvinut přístroj na průmyslovou výrobu nanovláken, kterému se říká Nanospider. Nanovlákno lze vyrobit z nejrůznějších organických i anorganických materiálů, používají pro výrobu nejrůznějších filtrů, ale i v kosmetice a zdravotnictví.

Jak funguje nanovlákenná membrána v Antivirové ústence nanoSPACE?

Z nanovláken se upřede nanovlákenná membrána, kterou si můžeme představit jako velmi hustou síť nebo filtr. Otvory v tomto filtru jsou tak malé, že molekula vzduchu jimi projde, ale bakterie, virus či alergen nikoliv. Nanovlákenná membrána nanoSPACE má otestovaný záchyt na částice 0,1-0,3um (100-300 nanometrů) účinnost 97-99 %. Bakterie se obyvkle pohybují ve velikosti 200 – 1000 nanometrů, viry 20 – 400 nanometrů. To ale neznamená, že by membrána nedokázala zachytit menší než testované částice. Naopak.

V nanoměřítku do hry totiž přicházejí tzv. atomární síly. Díky těmto silám je nejkritičtější velikost částic pro záchyt na membránách při vzduchové filtraci právě 200-300 nm, ale menší částice se díky atomárním silám zachytávají jednodušeji! 200-300 nm částice prochází přes membrány nejsnadněji, proto se běžně testují filtrační materiály právě na tuto velikost. Částice větší a menší než 200 - 300nm se zachycují na vláknech mnohem efektivněji a ulpívají na nich, u malých částic totiž vstupují do hry tzv. Van der Waalsovy síly. Navíc bakterie a viry jsou vždy ve vznosu navázany na další aerosolové či prachové částice, a tím je i větší jejich velikost.

Hlavní výhody ústenky nanoSPACE

 • Zachycuje viry, bakterie, prachové, pylové i smogové částice
 • Zdravotní prostředek vysoké kvality cíleně určený pro zdravotníky (certifikace v řízení)
 • S přísadou aktivního stříbra nanosilver® a tím spolehlivě likviduje mikroorganizmy
 • Vyhovuje podmínkám pro styk s pokožkou
 • Vysoká prodyšnost po celém povrchu roušky
 • Velká filtrační účinnost záchytu nebezpečných částic (velmi nízká tlaková ztráta) blížící se standartu FFP3
 • Vysoce komfortní při celodenním nošení - žádné vyrážky, opary aj. dermatologické reakce
 • Ideální pro alergiky a astmatiky
 • Skvělá ochrana pro osoby s oslabenou imunitou
 • Ústenka je určena k jednorázovému použití, sterilizovat lze pouze germicidní UV-C lampou, příp. ozonem
 • Prodloužená délka 215 mm výtečně dosedá na tvářích a přizpůsobí se jakémukoliv tvaru obličeje
 • Průžné úvazky dobře drží a nesklouzávají po vlasech
 • Adhezivní proužek na kořen nosu (místo obvyklých drátků) dobře utěšní roušku při výdechu - již žádné rosení vlastních dioptrických brýlí.
 • Je vyrobena z české nanovlákenné membrány v Česku a českým výrobcem nanoSPACE

Složení použitého materiálu

 • Rouška 95% Polypropylen
 • Nanomembrána 5% Polyamid 6 (PA6) s přísadou nanosilver®
 • Šňůrka 100% Polyester

Návod na použití

 • Vyjměte ústenku z obalu.
 • Přimáčkněte adhezivní proužek po celé délce k aktivaci lepidla a odlepte jej.
 • Přiložte střední část ústenky s adhezivním proužkem na kořen nosu.
 • Uvažte šňůrky za hlavou.

VÝKLAD POJMŮ:
- Nanovlákno a nanotechnologie
- Respirátory FFP3
- Nano roušky
- evropská norma EN 149:2001+A1:2009

Kdo je Jiří Kůs a nanoSPACE?

Mgr. Ing. Jiří Kůs, iniciátor založení a současný předseda Asociace nanotechnologického průmyslu České republiky, propagátor nanotechnologií a spoluzakladatel společnosti nanoSPACE. Je duchovním otcem projektu "Česko je nano" na podporu nanotechnologického průmyslu v ČR.

Ředitel nanoSPACE je v pravém slova smyslu mužem mnoha zájmů, vystudoval průmyslovou energetiku, pak sociologii i psychologii. Dvacet let se věnoval oboru průmyslové automatizace, zahraničnímu obchodu a marketingu. Byl obchodní ředitel české pobočky italské společnosti Lovato Electric.Teď už se roky věnuje úplně jinému oboru. Objevil totiž pozitivní účinky nanovláken a jako první na světě je začal používat na výrobu ložního prádla, které chrání hlavně alergiky před roztoči a vytvořil z nich taky tkaninu na ústenky - ovšem pozor, s účinkem respirátorů. Nyní se můžete podívat na reportáž v Gejzír dne 16. dubna 2020, kde jste se mohli dozvědět více o nano rouškách i o tom, jak v nanoSPACE vyvíjeli materiál pro lůžkoviny pro alergiky https://www.ceskatelevize.cz/porady/10805121298-gejzir/220562235000009/video/763167

Od roku 2014 se aktivně věnuje formou přednášek, rozhovorů pro média a veřejných vystoupení propagaci konceptu třetí průmyslové revoluce a dopadům na stávající změny ekonomického paradigmatu na celou společnost. Jeho další oblastí zájmu je vedle nových technologií klinická psychologie. Je členem České společnosti rp Rorschacha a projektivní metody.

Zpočátku firma nanoSPACE šila pro krizový štáb ČB a nemocnici Písek. S pomocí jihočeských šicích dílen dodává cca. 150-200 tisíc roušek. První desetitisíce už dodali.

Těší nás, že můžeme být distributorem nano roušek v tak vysoké kvalitě, vyrobené navíc v Česku česku firmou z české nano membrány. Přejeme všem zdravotníkům a ostatním lidem v první linii, aby se jim s rouškami dobře žilo. Je to další produkt v našem portfoliu, který má naši plnou důvěru kvality.