FÓRUM PROFESIONÁLŮ    |     KDE NÁS POTKÁTE    |     VZDĚLÁVÁNÍ


Generátor ozonu OZON-20

Nový ozonový generátor OZON-20 byl speciálně vyvinut pro podpůrnou dezinfekci do Vašich ordinací, laboratoří a čekáren. Účinná látka ozonového generátoru je, jak již název napovídá, ozon. Ozon má velkou mikrobiocidní účinnost, proto je při správném použití schopen likvidovat většinu virů, bakterií, parazitů i plísní, včetně COVID-19.

OZON-20

Nový ozonový generátor OZON-20 byl speciálně vyvinut pro podpůrnou dezinfekci do Vašich ordinací, laboratoří a čekáren.

PRINCIP ÚČINKU
Účinná látka ozonového generátoru je, jak již název napovídá, ozon. Ten se běžně vyskytuje ve stratosféře, v horských oblastech nebo ho ve vzduchu můžeme cítit po letní bouřce. Ozon vzniká působením vysokonapěťových výbojů nebo ultrafialovým zářením na molekuly kyslíku. Touto reakcí tedy vznikne molekula O3. Díky atomovému uspořádání molekuly je ozon vysoce reaktivní látka, se silnými oxidačními účinky. Jeden atom kyslíku reaguje s okolním prostředím - odtud dezinfekční účinek. Ze zbylých dvou atomů se stává opět kyslík O2. Dezinfekce je tak velmi ekologická a šetrná. Ozon je velmi nestabilní, proto se musí vyrábět přímo v místě potřeby.

Díky svým vlastnostem se ozon stále více využívá v různých oblastech, např. při úpravě vody, úpravě vzduchu, ve zdravotnictví, v potravinářském, textilním průmyslu a dalších. OZON-20 je určen pro pokročilou a pohodlnou sanaci kontaminantů. Výkonná oxidace v kompaktních rozměrech, nízké hmotnosti a jednoduchým designem. Využívá technologie ozónu s řízeným koronovým výbojem, vyvinutého speciálně pro snížení pachů, bakterií a virů včetně COVID-19 v neobsazených prostorách, ideální pro ošetření čekáren, ordinací, domácností, kanceláří, automobilů a dalších prostor.

ÚČINNOST
Ozon má velkou mikrobiocidní účinnost, proto je při správném použití schopen likvidovat většinu virů, bakterií, parazitů i plísní, včetně COVID-19. Je velmi ekologický a při nízkých koncentracích zdravotně nezávadný. Je až 3000x účinnější než chlór navíc rozkládá a tím i redukuje pachy.

OZON-20 je schopen vyrobit až 20 000 mg ozonu za hodinu.

DOPORUČENÉ ČASY ČIŠTĚNÍ:
Velikost místnosti* - Délka ošetření ozonem
Do 10 m2 - 20 min
Do 20 m2 - 40 min
Do 30 m2 - 60 min
Do 50 m2 - 80 min
Do 100 m2 - 120 min
Interiéry osobních automobilů - 10 min
Interiéry užitkových vozů (dodávky) - 20 min
*hodnoty jsou vypočteny pro výšku stropu místnosti 3,5 m

KÓD: SC00020

ZAVÁDĚCÍ CENA: 9.940,- Kč (vč. DPH)

Generátor je české výroby a bude dostupný od května 2020.