FÓRUM PROFESIONÁLŮ    |     KDE NÁS POTKÁTE    |     VZDĚLÁVÁNÍ


Kromoglass 3 - cement pro lepení

Vodou míchatelný skloionomerní materiál určený pro lepení - trvalých korunek, můstků, inlejí a ortodontických kroužků. Vhodný také pro cementeci keramických restaurací (silikátová keramika, zirkon-oxid, aluminium-oxid). Vyjímečná adheze a ultra tenká tloušťka filmu 20-25 µ. Radioopákní = snadné kontroly a diagnostikování. Uvolňuje fluoridy.

vodou míchatelný skloionomerní adhezivní cement

prášek 35 g - univerzální barva

Kromoglass 3 je prášek o mikro jemné struktuře s vyjímečnými schopnostmi adheze ke sklovině a dentinu. Ultra tenký film o tloušťce 20 - 25 µ. Nelepkavá konzistence se velmi snadno nanáší. Vykazuje 100 % objemovou stabilitu, žádné smrštění, vysokou odolnost kompresi a velmi nízkou rozpustnost - to vše je zárukou dlouhodobě úspěšných a trvanlivých aplikací. Nejdříve smíchat malé množství a pak postupně přidávat obě složky.


 


Vhodné pro lepení

  • trvalých korunek
  • můstků
  • inlejí
  • ortodontických kroužků

KGL053 - Kromoglass 3, 35 g prášek, cena: 987,- KčNOVINKA! menší balení KGL703, 10 g, cena: 409,- Kč
- pouze na objednání


Příprava a návod na použití:

Příprava: Kromoglass 3 je extra jemný skloionomerní cement s vyjímečnou adhézní schopností ke sklovině a dentinu. Pro docílení lepších výsledků musí být sklovina nebo dentin dobře očištěna a ne příliš přesušena pro zabránění pooperační citlivosti. Dobře vysušit.

Příprava cementu: použít pouze vodu, nejlépe destilovanou, která se aspirací zavede do kapací lahvičky. Před použitím prášek protřepat. Kapací lahvičku držet ve svislé poloze. Prášek a vodu míchat na skleněné podložce pomocí plastové nebo kovové špachtle. Nejdříve po malém množství a pak postupně přidávat obě složky. Míchat při pokojové teplotě 18°C – 23°C. Při odlišných teplotách je dobré mít sklíčko na tuto teplotu zahřáté. Vyšší teplota zkracuje pracovní dobu, naopak nižší ji prodlužuje. Správná konzistence se pozná podle toho, je-li směs stále tekutější na podložce. Během aplikace a tuhnutí je nutné pracovat v suchém prostředí. Nepoužívat žádné izolační materiály na dentin, aby se neponížily adhezivní schopnosti cementu. Než vytvrdnou zbytky cementu na nástrojích, je nutné je očistit studenou vodou. Uzavřít nádobu s práškem a odstranit zbytky prášku v použité odměrce.

  • Poměr míchání: 1 g vody na 3,3 – 3,8 g prášku
  • Doba míchání: 30 vteřin při 23°C
  • Pracovní doba včetně míchání: 3 minuty (při 23°C)
  • Tuhnutí: 6 – 7 minut

UPOZORNÉNÍ: Při lepení restaurací nebo ortodontických kroužků je nutné dbát na správnou intenzitu tlaku a nenanášet příliš velkou vrstvu cementu. Zamezit kontaktu se sliznicemi a očima. Nepoužívat při přecitlivělosti na následující složky: Na-Ca-fluorokřemičité sklo, kyselina polyakrylová. Výrobek nesnáší vlhkost. Nepoužívat prášek v případě, že zvlhne a ztuhne.