FÓRUM PROFESIONÁLŮ    |     KDE NÁS POTKÁTE    |     VZDĚLÁVÁNÍ


OBN | oplascent blue natural

HFO OPALESCENTNÍ SKLOVINY jsou skloviny s vysokou translucencí, průsvitností. Slouží k podtržení vlastností skloviny aniž by snižovaly její jas - OBN (opalescentní přírozená modrá) vhodná k dobarvení incize

 

OBN - Opalescent Blue Natural


OPALESCENCE

Translucence, tedy průsvitnost, přímo souvisí s dalším optickým jevem - s opalescencí. Tento duhovými barvami hrající jev vzniká průchodem viditelného polychromatického záření - například slunečního, průsvitným materiálem. Drobné atmosferické pracové částečky osvětlené sluncem pohlcují, filtrují a vyzařují zpět (všemi směry) záření různé vlnové délky.

Toto rozptýlené záření nám "přináší" modrou barvu oblohy, žlutou barvu slunce a měsíce a červenou barvu slunečního zábadu a rozbřesku.

Proto byl vyvinut opalescentní kompozitní materiál, který musí být vysoce translucentní (průsvitný), naplněný velmi jemnými opákními částečkami, které jsou optimálně, ne příliš hustě, koncetrovány uvnitř organické matrix. Tyto částečky filtrují světlo a napodobují např. typické namodralé zabarvení v incizální obslastiu zubu - Opalescent Blue Natural (OBN). Tyto opalescence se vyskytují v různých typech (mamelon, rozštěpený mamelon, hřebínek, okno, skvrna) a v různých barvách (zlatavá, modrá, šedá).


STŘÍKAČKY:

CHFOBN - Opalescentní sklovina univerzální modrá OBN (Opalescent Blue Neutral) - refill 5 g

Cena: 1.859,- Kč

 

KARPULE:

CHFTOBN - Opalescentní sklovina univerzální modrá OBN (Opalescent Blue Neutral) - 12 karpulí á 0,3 g

Cena: 1.859,- Kč