FÓRUM PROFESIONÁLŮ    |     KDE NÁS POTKÁTE    |     VZDĚLÁVÁNÍ


LM nástroje ruční - typy rukojetí

Výběr vhodné rukojeti pro dentální nástroje je zásadní pro zajištění optimálního klinického výkonu a snížení únavy rukou. Mezi faktory, které je třeba vzít v úvahu při výběru rukojeti, patří pohodlí uchopení, kvalita materiálu, hmotnost nástroje a hmatová citlivost.

Při držení nástroje po dobu přibližně 2000 hodin ročně je pro zubního lékaře rozhodující jeho konstrukce, hmotnost a pocit z nástroje, pokud jde o jeho výkon a produktivitu.

Jak definovat ergonomii ručního nástroje? Za prvé, protiskluzový, přirozený úchop nástroje je nezbytný. Za druhé, lehká a optimalizovaná konstrukce účinně zabraňuje nemocem z povolání. Za třetí dobrá hmatová citlivost a snadná manipulace s přístrojem zaručují nejlepší klinické výsledky. Spolehlivost, odolnost proti opotřebení a pohodlí jsou vlastnosti, které budou zřejmé jak pro zubaře, tak pro pacienta.

Výjimečná ergonomie rukojeti s LM-EgoSense®  13,7 mm)

Větší průměr a design poskytují senzační úchop, který byl prokázán jako ergonomický a účinný ve vědeckých klinických testech. Na produktových kódech LM™ je rukojeť LM-ErgoSense® označena písmeny ES. Například Micro Sickle s rukojetí LM-ErgoSense 301-302ES. Všechny nástroje ES jsou také k dispozici s integrovaným čipem RFID umožňujícím úplnou a spolehlivou sledovatelnost pomocí LM DTS™ (Dental Tracing System).  Na produktových kódech je ErgoSense rukojeť s RFID čipem označena písmeny EST.

LM-ErgoMax™ (Ø 11,5 mm)

Klasický ergonomický design, který ostatní kopírují. Funguje dobře při všech klinických procedruách a zaručuje vynikající hmatovou citlivost a uvolněný úchop. Na produktových kódech LM™ je rukojeť LM-ErgoMax™ označena písmeny XSI. Například Micro Sickle s rukojetí LM-ErgoMax™ 301-302XSI.

LM-ErgoNorm™ (Ø 8,5 mm)

Tenčí rukojeť, která nejlépe funguje při lehkých klinických zákrocích. Na produktových kódech LM™ je rukojeť LM-ErgoNorm™ označena písmeny SI. Například Micro Sickle s rukojetí LM-ErgoNorm™ 301-302SI.

Speciální rukojeti

LM-ErgoMix™ (Ø 12,5 mm)

Rukojeť LM-ErgoMix™ pro výměnné titanové hroty LM™ pro údržbu implantátů. Struktura rukojeti nabízí výhody přiklápění a zajišťuje vynikající hmatovou citlivost a optimální tuhost. Výměna náhradního hrotu je snadná a není nutný žádný další nástroj. Používá se běžným způsobem čistí a sterilizuje se jako jakýkoli jiný nástroj. Utěsněná konstrukce zaručuje vysokou úroveň hygieny. Na produktov´ých kódech LM™ je rukojeť LM-ErgoMix™ označena písmeny EM.

LM-ErgoSingle(Ø 11,5 mm)

Dobře vyvážená rukojeť zrcátka s lepším dosahem. Na produktových kódech LM™ je rukojeť LM-ErgoSingle™ označena písmeny ESI.